Jak zgłosić awarię prądu w Energa?

jak zgłosić awarie prądu Energa

Mieszkam na terenie, gdzie dystrybutorem energii elektrycznej jest Energa-Operator. Generalnie Polska jest podzielona na pięć obszarów dystrybucji energii elektrycznej. Oprócz wspomnianej Energi największymi operatorami są: Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, Enea Operator oraz RWE Stoen. To do nich właśnie powinniśmy zgłaszać awarię prądu.

W przypadku mojego operatora awarie można zgłaszać na kilka sposobów. Zanim jednak dokonamy zgłoszenia warto sprawdzić czy brak prądu nie jest spowodowany planowanym wyłączeniem. Energa na bieżąco o nich informuje m.in. na swojej stronie internetowej. Witryna ta jest ciągle aktualizowana. Można te spytać sąsiadów czy coś wiedzą o planowanym wyłączeniu. Na mapie znajdującej się na stronie są także zaznaczone wyłączenia masowe oraz awaryjne. Jest też informacja, kiedy zostaną przywrócone dostawy – oczywiście nikt nie daje gwarancji, że faktycznie o podanej godzinie będzie już prąd.

Wróćmy jednak do zgłoszeń awarii. Można ją zgłosić za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie Energi, wysyłając sms o treści AWARIA    na numer 3991 oraz dzwoniąc pod nr 991.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>