Pobyt w szpitalu – jak uzyskać odszkodowanie?

odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Jeśli mamy prawo do tego rodzaju rekompensaty to warto się o nią starać. Tutaj istotne znaczenie mają zawarte w polisie ubezpieczeniowej ogólne warunki ubezpieczenia. To z nim należy się dokładnie zapoznać przez wystąpieniem o wypłatę odszkodowania. Tam znajdziemy informacje o wysokości odszkodowania i warunkach jego przyznania. Przeważnie wysokość świadczenia jest analogiczna do wpłacanej składki ubezpieczeniowej.

Warto wiedzieć, że odszkodowanie za pobyt w szpitalu to określenie potoczne. Natomiast prawidłowo powinno się stosować zwrot świadczenie za pobyt w szpitalu. Słowo odszkodowanie jest prawidłowe z kolei w przypadku szkód majątkowych.

Istotne znaczenie ma powód pobytu w szpitalu. Często się zdarza tak, że w polisie znajduje się zaledwie jedna grupa przyczyn. W większości przypadków jest to albo wypadek albo choroba. Co ciekawe odszkodowanie nie będzie nam się należeć w razie wypadku, jeśli polisa obejmuje co prawda wypadek, ale wypadek jest spowodowany chorobą.

Kolejną kwestią jest rodzaj szpitala. Tutaj należy odróżnić szpital od jednostek, które pełnią usługi całodobowego zdrowotnego świadczenia. Pod uwagę bierze się również czas pobytu w szpitalu. Ogólnie warunki ubezpieczenia określają przeważnie, że o odszkodowanie można się ubiegać od  3 dnia pobytu. Należy zatem dokładnie prześledzić zapisy znajdujące się w umowie ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>