Wyłączenia prądu w Tauronie

wyłączenia prądu w tauronie

Nie przeczytałam znajdującego się na pobliskim słupie energetycznym komunikatu Tauronu o planowanych wyłączeniach prądu. Zaskoczył mnie zatem fakt, że od ósmej do szesnastej nie było prądu. Dostawca energii wyłączył zasilanie z uwagi na wykonanie niezbędnych prac modernizacyjnych.

Oczywiście mogą się także zdarzyć nieplanowane wyłączenia energii spowodowane awarią energetycznej sieci. Coraz częściej w wyniku silnego wiatru zrywane są linie energetyczne. Może się także zdarzyć awaria domowej instalacji elektrycznej. Wówczas zadziałają zapewne bezpieczniki.

Wrócę jednak do planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej. Standardowo informacje o planowanych przerwach są umieszczane na słupach energetycznych, klatkach schodowych lub gablotach ogłoszeniowych. Takie komunikaty są ogłaszane również w radiu oraz umieszczane w lokalnej prasie. Tauron ponadto uruchomił na swojej stronie internetowej specjalną wyszukiwarkę zarówno planowanych jak i nieplanowanych wyłączeń. To według mnie bardzo fajny pomysł. Wystarczy wejść na stronę, aby dowiedzieć czy i kiedy są planowane wyłączenia oraz na których obszarach nie ma obecnie dostaw energii w uwagi na awarie sieci. Na dodatek można zapisać się do newslettera i otrzymywać na skrzynkę e-mailową informacje o planowanych przerwach w dostawie prądu. Dla mnie osobiście jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo częściej sprawdzam elektroniczną pocztę niż czytam umieszczone na słupach informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>