Niezapłacony mandat

Pewnie tak jak wielu z was zbagatelizowałam mandat, który otrzymałam za przekroczenie prędkości. Zawsze mówiłam sobie: jutro zapłacę i tak minęły tygodnie… Najzwyczajniej w świecie o nim zapomniałam.  Mandat nie był jakiś bardzo wysoki – kilkaset złotych, ale taki zapomniany mandat dosyć bardzo skomplikował moją sytuacje finansową. Skutecznie przeszkodził mi w uzyskaniu pożyczki, której w tamtej chwili bardzo potrzebowałam.

Szczególnie powinni uważać osoby, które zostały złapane za jazdę bez biletu pociągiem, autobusem, tramwajem czy metrem. Polscy przewoźnicy postanowili bowiem walczyć z gapowiczami i każdy niezapłacony mandat powyżej kwoty 200 złotych powoduje, że osoba taka trafia do bazy dłużników. Wpis w takiej bazie z pewnością będzie źle wpływać na historię kredytową. A to z kolei w dosyć znaczący sposób utrudnia dostęp do pożyczek, czy kredytów. Osoby znajdujące się w takiej bazie mogą mieć problem z wzięciem także jakiś usług na abonament. Firmy czy instytucje finansowe raczej z rezerwą podchodzą do zadłużonych konsumentów. Najczęściej tacy klienci spotykają się z odmową udzielenia kredytu czy pożyczki. Aby pozbyć się wpisu w bazie klientów należy spłacić dług i poprosić o aktualizacje informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>