Domowe awarie – lepiej ich uniknąć!

kabel

Czasami nie warto zaoszczędzić przysłowiowych paru groszy. Szczególnie jest to nie opłacalne przy zakupie urządzeń elektrycznych. Jak mówią statystyki jednej z firm ubezpieczeniowych najwięcej domowych awarii jest związanych właśnie z usterkami sprzętu elektrycznego. Wiele takich awarii nie tylko jest kosztowne, ale może przede wszystkim jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia.

Wiele problemów stwarzają tanie baterie, które niestety odbiegają jakością od oryginalnych. Po pierwsze szybciej się starzeją, a po drugie ich wydajność jest sporo mniejsza. Poza tym cechują się częstymi wyciekami i niejednokrotnie są przyczyną przepięć, które grożą zniszczeniem urządzeń. Mogą także eksplodować oraz występuje zagrożenie samozapłonem.

Szczególnie niebezpieczne są przetarte przewody. Ich izolacja uszkadza się na skutek przykładowo przegrzewania się. Taki przetarty kabel jest oczywiście sporym zagrożeniem. Może doprowadzić do porażenia oraz pożaru.

Podobne problemy jak tanie baterie stwarzają tanie zamienniki zasilaczy. Często nie posiadają one filtrów i nie mają żadnego sytemu kontroli wyjściowego napięcia. Najczęściej usterka jest związana z niekontrolowanym wzrostem wyjściowego napięcia, co niejednokrotnie prowadzi do sporego uszkodzenia sprzętu, np. spalenie płyty głównej. Nagłe przepięcie może wywołać zapłon zasilacza oraz wywołać pożar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>